Rujų ir atrajojimo stebėjimas

Automatinė rujų ir atrajojimo sekimo sistema SCR Heatime® HR  yra skirta tiksliam rujos nustatymui ir atrajojimo stebėjimui. Su šia sistema galima ne tik tiksliai nustatyti rujas, optimizuoti šėrimą, stebėti karvių sveikatą, bet ir sekti veterinarinio gydymo efektyvumą. Naudojantis SCR Heatime® HR sistema yra minimizuojamos darbo sąnaudos.

SCR Heatime® HR skirta tiksliam rujos nustatymui:

►80-90% rujojančių karvių nustatymas;
►tylių ir trumpų rujų atpažinimas;
►tikslus sėklinimo laikas;
►didesnis veršingų karvių skaičius;
►trumpesnis veršiavimosi intervalas;
►sumažėjęs darbo su galvijais laikas;
►mažesnės veterinarinės ir sėklinimo išlaidos;
►augantis pelnas.

Su SCR Heatime® HR – sveikesnė banda:

►atrajojimo laiko nustatymas minutėmis;
►galimybė įvertinti raciono efektyvumą;
►didėjanti pieno produkcija;
►ankstyva ligų diagnostika ir prevencija;
►gydymo efektyvumo įvertinimas;
►karvės sveikatos analizė kritiniais laikotarpiais;
►karvių atsistatymo po ligų įvertinimas;
►gyvulių stebėjimas 3 lygiais: karvė, grupė, banda.

Remdamasi judesių stebėjimo davikliu, sistema nustato rujojančias karves mažiausiai 90% tikslumu. Nenaudojant automatinės rujų stebėjimo sistemos fermose, rujų nustatymas vidutiniškai siekia tik 60%. Veršingumas tampa pagrindine fermų problema, kadangi augančiose bandose sunku pastebėti rujojančias karves. Laiku nesusėklinus karvės, smarkiai padidėja pieno ūkio išlaidos (sėkla, sumažėjusi pieno produkcija).

SCR Heatime® HR sistema susideda iš valdymo dėžutės, antenos ir daviklių. Daviklis, esantis antkaklyje, įrašo karvės judesius, vėliau antena šiuos duomenis nuskanuoja ir persiunčia į valdymo dėžutę arba kompiuterį. Programa gavusi duomenis nustato patį palankiausią kiekvienos karvės sėklinimo laiką. Sistema leidžia matyti karvės aktyvumą 60 dienų atgal. Tai leidžia vartotojui susidaryti vaizdą apie paskutinius du ciklus.

Sistema nuolat stebi kiekvienos karvės įprastus judesius ir nustato, kuriuo metu kiekviena karvė rujoja. Daviklyje esantis jutiklis įrašo visus karvės judesius (ne tik žingsnius) ir išsaugo savo atmintyje. Kuomet karvė praeina po anteną, daviklis visus duomenis išsiunčia į programą.

SCR Heatime® HR valdymo dėžutė susideda iš ekrano ir klaviatūros, tam kad vartotojas galėtų peržiūrėti duomenis. Karvių aktyvumo duomenys išsaugojami duomenų bazėje. Kaskart, kai gaunami nauji duomenys, specialus algoritmas apskaičiuoja karvės aktyvumą ir praneša apie rujojančias karves. Ūkyje, kuriame yra įrengti Heatime atskyrimo vartai, rujojanti karvė automatiškai atskiriama.

Įdiegus ūkyje automatizuotą rujų ir atrajojimo stebėjimo sistemą, investicijos atsiperka greičiau nei per 18 mėnesių. SCR Heatime® HR sistema naudojama daugiau kaip 50 pasaulio šalių, 15 tūkstančių fermų, daugiau kaip 11 milijonų karvių segi specialius diržus, per metus parduodama apie 1 milijoną daviklių. Tai viena iš tiksliausių ir pažangiausių sistemų rinkoje.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s